Ik zou graag met dit stukje wat opheldering willen geven over de functie GO en SGO binnen Tweakcraft. Dit naar aanleiding van een aantal gesprekken waaruit blijkt dat er nogal wat mensen in de veronderstelling zijn dat wij een soort van wonderwerkers zijn die met een knip van onze vingers alle problemen op magische wijze kunne oplossen.
De dingen die ik hier op schrijf zijn dingen die wij als individuele GO/SGO kunnen uitvoeren zonder eerst in overleg met elkaar te gaan. Oftewel, alles wat direkt kan en niet een week of 2 duurt qua overleg en implementatie etc.
Begeleiding, controleren en uitvoeringEen van de belangrijkste functies is uiteraard ervoor zorgen dat men zich aan de opgezette regels houdt. Dat houd dus in dat waar nodig, wij een gepaste straf zullen toepassen wanneer wij er van op de hoogte komen dat iemand de regels overtreden heeft.
Wanneer er een ruzie is tussen spelers komen wij tussen beide en proberen we samen een oplossing te vinden. Dit om een grote chaos te voorkomen waar natuurlijk niemand belang bij heeft.
Het aanbieden van in-game hulp bij het maken en beheersen van zones.
Het aanmaken van warps.
De algemene WE functies zoals iets een paar blocks opzij schuiven of complete bouwwerken opslaan in een .schematics bestand en vervolgens verwijderen om ruimte te maken voor andere bouwwerken.
En natuurlijk ook de kleinere dingen zoals het dag/nacht maken, regen uitzetten en af en toe een bliksem op iemand zijn hoofd mikken ( heel belangrijk! )
Wat kan een GO/SGO NIET individueel?Dit soort topics aanmaken gebeurd alleen na goedkeuring en eventuele verbeteringen en/of aanpassingen. Maar, omdat het lijkt dat men op het moment liever communicatie heeft in kwantiteit dan in kwaliteit, lap ik deze regel aan mijn spreekwoordelijke laars(want ik hou niet van laarzen). Waarom? Omdat ik er op het moment erg flauw van word dat er steeds individueel GO/SGO's worden aangesproken (ook door ex-admins die juist zouden moeten weten hoe het admin team werkt) op dingen die fout gaan, wat in principe een goede zaak is aangezien wij nu ook als aanspreekpunt fungeren, maar ga alsjeblieft niet lopen eisen dat wij op dat moment direkt alles kunnen oplossen.
Ik wil persoonlijk alle suggesties van de laatste tijd behandelen en eventueel implementeren op Tweakcraft, maar voordat ik ook maar iets kan doen ben ik afhankelijk van een meerderheid aan stemmen binnen het admin team. Het hele admin team is dus min of meer afhnakelijk van het hele adminteam. En de een is nou eenmaal actiever dan de ander dus soms duren dingen langer dan nodig zou zijn.
Aangezien er steeds gevraagd word om een discussie topic, al geloof ik nog steeds dat men die heel goed zelf kunnen aanmaken, zou ik jullie willen vragen om in dit topic in discussie te gaan over de besluit vormings methode van het admin team. Als er vragen zijn zal ik en hopelijk andere admins en eventueel ex-admins hier mijn best op doen om ze zo goed mogelijk te beantwoorden.
Als er naast dit ook nog andere discussiepunten zijn plaats het dan hier zodat we met zijn allen wat kunnen doen aan de huidige situatie van Tweakcraft.
Mijn persoonlijke inbreng voor een discussie punt is dat we weer een vorm van CM nodig zijn. Ik wil niet perse een discussie over het nodig zijn of niet, maar wie we eventueel zo'n functie willen zien invullen. Dus ken jij iemand, eventueel jezelf, stel die persoon dan voor met de reden waarom jij denkt dat die persoon geschikt is.
Let wel, het gaat hier niet om de CM zoals wij het kennen van vroeger(qua financiele verantwoordelijkheid etc.) maar het idee van Vera1991. Dus iemand die dient als aanspreekpunt/vertrouwens persoon en helpt met contests bedenken en opzetten en van alles en nog wat om de algemene sfeer op een prettig niveau te houden. Eventuele betere uitleg is zeer welkom (hint hint, Vera

)
Ik hoop dat er zowel vanuit de community als het admin team op een positieve manier gereageerd word op dit bericht. Niet dat ik straks een of andere doodssteek in mijn rug ontvang vanuit het admin team omdat ik dit niet in overleg geplaatst heb. Ik ben gewoon erg moe van de huidige besluiteloosheid en soms zelf inactiviteit die heerst in het adminteam, terwijl er nu juist enorm veel te doen is om Tweakcraft weer een beetje op niveau te krijgen. Ik kan niet alles alleen doen en ook niet met het kleine groepje dat zich nog wel actief bezig houd met de huidige gang van zaken. Dus wat ik ook in het admin forum geplaatst heb : Als jij je niet voldoende kan of wil inzetten, dan ish et misschien tijd om plaats te maken voor mensen die wel gepassioneerd bezig willen voor Tweakcraft in het adminteam om Tweakcraft weer in een tijd van glorie terug te brengen.
Nog 1 mededeling aan bepaalde ex-admins, jullie weten heel goed hoe het admin team te werk gaat dus ga alsjeblieft niet expres dwars liggen enkel en alleen om te kunnen zeggen "dan weet je ook eens hoe dat voelt", want daar doe je echt niemand een plezier mee. Jullie zouden JUIST een beetje begrip moeten hebben voor de situatie en eventueel hier en daar een beetje bij springen omdat jullie weten hoe alles in zijn werk gaat. Aan de andere kant zie ik jullie punt ook wel dat je vind dat het niet goed gaat en dat je met hints en raadsels probeert de dingen voor elkaar te krijgen, maar dat is echt niet handig in onze huidige situatie.
Als afsluitend woord, ik hoop dat men dit bericht goed zal herinneren voordat ze weer klakkeloos lopen te klagen over van alles en nog wat. En misschien nog wel het allerbelangrijkste, een individuele admin is zo goed als machteloos in de huidige vorm van het admin team. Alles word in samenwerking gedaan, houd hier alsjeblieft rekening mee. Dank je wel.
NB: Als je iets niet begrijpt of je wilt ergens wat uitleg over, vraag het dan alsjeblieft. Aannames maken veroorzaakt 9 van de 10 keer enorme verwarring waaruit weer chaos ontstaat etc. etc.